Betűméret
Érdekességek Népek – helyek – országok Arborétumok és botanikus kertek Magyarországon

Arborétumok és botanikus kertek Magyarországon

Arborétum 2.A Magyar Arborétumok és Botanikus Kertek Szövetsége 30 tagkertje együttesen több mint ezer hektáron mintegy 18.000 féle növénynek ad otthont. A szabadföldi és üvegházi gyűjteményekben megtalálhatók a hazai és távoli vidékek növényfajai egyaránt. A kertek növényanyaga lehetőséget biztosít a botanikai, ökológiai, természetvédelmi, stb. kutatásokhoz, segíti az általános -, középiskolai és egyetemi oktatást, lehetőséget ad a kicsiknek és nagyoknak egyaránt a növényvilág megismeréséhez és kellemes környezetet biztosít a pihenéshez és kikapcsolódáshoz egyaránt. A növények évszakok szerint változó megjelenése mellett a botanikus kertek rendszeres és egyre bővülő kínálatukkal várják a látogatókat.

További információk:
www.mabotkertek.hu

szilajcsiko
arkad
szozat
hunhirlogo
szekelypajzs
kurultajbanner_125_125px
gyepugif_3
csikiszekelymuzeum
lakiteleknepfoiskola